ms-bulgaria 2014
W dniach 22-30.08.2014 r. w miejscowości Kaspichan (Bułgaria) odbyły się XX Mistrzostwa Świata Modeli Kosmicznych dla Seniorów i Juniorów. Polscy modelarze zdobyli łącznie 13 medali (3 złote, 6 srebrnych i 4 brązowe).

Ekipa juniorów w klasyfikacji końcowej mistrzostw zajęła III miejsce, natomiast Leszek Małmyga został najlepszym zawodnikiem seniorem całych zawodów.

SENIORZY
indywidualnie:

1. Konkurencja S6A - modele rakiet czasowych z taśmą 1 miejsce i tytuł Mistrza Świata zdobył Leszek Małmyga - Aeroklub Ziemi Lubuskiej.
  2. Konkurenja S7 - modele makiet - 1 miejsce i tytuł Mistrza Świata zdobył Marek Bujak - Aeroklub Słupski.
  3. Konkurencja S9A - modele rakiet czasowych z opadaniem wirowym 2 miejsce i tytuł Wicemistrza Świata zdobył  Leszek Małmyga - Aeroklub Ziemi Lubuskiej.
  4. Konkurencja S3A - modele rakiet czasowych z opadaniem na spadochronie  2 miejsce i tytuł Wicemistrza Świata zdobył Sebastian Szulc - MTS Kwidzyn.
  5. Konkurencja S8E/P - modele rakietoplanów zdalnie sterowanych RC 3 miejsce i tytuł II Wicemistrza Świata zdobył Leszek Małmyga - Aeroklub Ziemi Lubuskiej.

drużynowo:

1. Konkurencja S9A - modele rakiet czasowych z opadaniem wirowym 2 miejsce:  Leszek Małmyga - Aeroklub Ziemi Lubuskiej, Sławomir Łasocha - SSM Grudziądz, Krzysztof Przybytek - MTSR Sowiniec Kraków.
  2. Konkurencja S8E/P - modele rakietoplanów zdalnie sterowanych RC 3 miejsce: Leszek Małmyga - Aeroklub Ziemi Lubuskiej, Szymon Byrtek - MTSR Sowiniec Kraków, Artur Szwed - Aeroklub Krakowski.

JUNIORZY

1. Konkurencja S4A - modele rakietoplanów 1 miejsce i tytuł Mistrza Świata zdobył Patryk Sadowski - Aeroklub Lubelski.
  2. Konkurencja S6A - modele rakiet czasowych z taśmą 2 miejsce i tytuł Wicemistrza Świata zdobył  Paweł Łasocha - SSM Grudziądz.

drużynowo:

1. Konkurencja S3A - modele rakiet czasowych z opadaniem na spadochronie  2 miejsce:  Mateusz Dyba - MTSR Sowiniec, Łukaszewski Maciej - MTSR Sowiniec Kraków, Paweł Łasocha - SSM Grudziądz.
  2. Konkurencja S4A - modele rakietoplanów 2 miejsce: Mateusz Dyba - MTSR Sowiniec Kraków, Patryk Sadowski - Aeroklub Świdnik, Paweł Łasocha - SSM Grudziądz.
  3. Konkurencja S6A - modele rakiet czasowych z taśmą 3 miejsce: Łukaszewski Maciej - MTSR Sowiniec Kraków,, Patryk Sadowski - Aeroklub Lubelski, Paweł Łasocha - SSM Grudziądz.
  4. Konkurencja S7 - modele makiet 3 miejsce: Bobrowski Michał - Aeroklub Krakowski, Polak Bartosz - Aeroklub Mielecki, Hubert Przedwolski - Aeroklub Słupski.