a-1111 marca br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze odbyły się 10 jubileuszowe Mistrzostwa Województwa Modeli Halowych w konkurencji F1N.

 

Głównym sponsorem imprezy była Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 11, która ufundowała puchary oraz AeroModelling Club Zielona Góra, który ufundował nagrody rzeczowe oraz upominki. W zawodach wystartowało 53 zawodników (w tym 5 dziewczynek w konkurencji młodzików). Tym razem kategorię młodzików podzielono na 3 grupy wiekowe (zawodnicy do 9 lat, 10-11 lat i 12-14 lat). Chodzi o to, by wyniki osiągane przez zawodników w danym przedziale wiekowym były porównywalne i dawały szansę młodym sportowcom na równorzędną walkę z rówieśnikami na podobnym poziomie rozwoju fizycznego. W konkurencji modeli szybowców halowych bardzo istotnym składnikiem do osiągnięcia sukcesu jest technika rzutu, jak i siła fizyczna zawodnika, no i oczywiście prawidłowo wykonany i oblatany model.

 

mwmh 2012

 

Mistrzem Województwa młodzików do lat 9 został Oskar Witek, w kategorii wiekowej 10-11 lat Michał Wrześniewski, natomiast w przedziale wiekowym 12-14 lat najlepszym zawodnikiem okazał się Bartosz Piacko. Najlepsza zawodniczka to Irmina Gabryelska.

Po raz pierwszy w  tym roku zawodnicy AeroModelling Clubu z Zielonej Góry zastosowali profile KFm w swoich konstrukcjach. Pomysł zastosowania tych profili w modelach swobodnie latających zrodził się po konsultacjach z kolegą Markiem Grześkowiakiem, który bardzo dużo czasu poświęcił testowaniu KFm-ów w różnych konstrukcjach lotniczych. Prostota budowy skrzydła, jak i wyniki osiągane przez takie modele, dają duże możliwości rozwoju tych konstrukcji w przyszłości.

Dużo emocji wzbudza zawsze rywalizacja zawodników w kategorii „OPEN” – bez ograniczeń wiekowych. Modelarze mogli wykonać maksymalnie do 5 lotów. W tej konkurencji o zwycięstwie nie decydowała suma trzech najlepszych wyników, lecz tylko jeden – „ostatni lot”. To zawodnik  kończył rywalizację w momencie, kiedy był zadowolony z uzyskanego przez siebie wyniku. Rywalizację w tej kategorii wygrał Mateusz Banach.

 

Wyniki (pdf)

 

Galeria fot. - autor Marek Grześkowiak

Kalendarz zawodów

Wyniki sportowe

Dokumenty

Klub