a-13
W niedzielę 25 marca br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze odbyły się V Mistrzostwa Województwa Modeli Halowych RC „Slow Flyer”.

 

W zawodach wystartowało 20 zawodników. Mistrzem województwa młodzików został Oskar Makarski. Po pasjonującej dogrywce o drugie miejsce, Natalia Koziełło zdobyła tytuł Wicemistrza. Tytuł II Wicemistrza trafił do Patryka Czerwonogrodzkiego. W kategorii wiekowej juniorów Dominik Kędzierski okazał się najlepszym, bezkonkurencyjnym zawodnikiem i z doskonałym wynikiem 27 punktów został Mistrzem Województwa Juniorów. Kolejne miejsca na podium zajęli Mateusz Banach oraz Jan Byrtek. Sponsorem niedzielnej imprezy była Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 11 oraz sekcja modelarska AeroModelling Club Zielona Góra.

 

rc2012

 

Na uwagę zasługuje fakt, że zawodnicy z roku na rok stosują coraz to nowsze rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne. Stosowanie płyt EPP różnej grubości i gramatury oraz elementów z tkanin i rowingów węglowych daje możliwości budowy wytrzymałych, odpornych na przeciążenia i jednocześnie bardzo lekkich modeli.

Niedzielne zmagania sportowe były równocześnie zakończeniem sezonu halowego 2011/2012. Miniony sezon to czas udanych eksperymentów z modelami 4D. Napędów VPP oraz EVP.

Dziękuję wszystkim zawodnikom oraz bardzo licznej grupie kolegów modelarzy za blisko pół roku wspólnej, twórczej oraz inspirującej modelarskiej przygody.

 

Galeria fot. - autor Marek Grześkowiak

 

Kalendarz zawodów

Wyniki sportowe

Dokumenty

Klub